Home / Rólunk / Munkatársak
MUNKATÁRSAK
CZIRFUSZ MÁRTON - alapító
Közel húszéves alap- és alkalmazott kutatási tapasztalattal rendelkezik a magyarországi városi és területi fejlődés elemzésében. A Periféria Központban elsősorban a munka világáról és a lakhatásról szóló projektekben vesz részt. A kutatási tevékenység mellett jártas adatelemzésben, térképi és GIS-alkalmazásokban, közpolitikai alternatívák kidolgozásában, valamint képzések kidolgozásában és lebonyolításában. Regionális elemző szakirányon végzett az ELTE geográfus szakon, doktori fokozatát és egyetemi habilitációját társadalomföldrajzból szerezte.
JELINEK CSABA - alapító
Tanulmányait a városszociológia és -antropológia területein végezte a Közép-európai Egyetemen, doktori disszertációját a magyarországi városrehabilitációs politikák történetéből írta. Kutatásai nagyrészt a társadalmi egyenlőtlenségekre, városrehabilitációra, dzsentrifikációra és a fejlesztési projektek politikai gazdaságtanára fókuszálnak. Több magyar önkormányzattal működött együtt társadalmilag érzékeny várospolitikák megtervezésében. Újabban az önkormányzati költségvetés és finanszírozási formák kérdéseivel, valamint lakásszövetkezeti modellekkel foglalkozik.
PÓSFAI ZSUZSANNA - alapító
Tanulmányait város- és területfejlesztés szakon végezte a párizsi Sciences Po-n, majd doktoriját a "RegPol2" Marie Curie ITN program keretében szerezte, társadalomföldrajz területen. 2009 óta foglalkozik lakhatási, lakáspolitikai kérdésekkel. Budapesten a lakhatási mozgalomban nyolc éven keresztül aktív volt, dolgozott a helyi közigazgatásban városfejlesztési területen, majd több évet akadémiai kutatóintézetben. 2018 óta dolgozik a Periféria Központban, ahol lehetősége van a fenti szempontokat összekapcsolni. Munkájában hangsúlyos a lakásfinanszírozás kérdése - annak mind jelenlegi, mind jövőben lehetséges formái -, valamint a lakhatás területén alternatívák kidolgozása. Az utóbbi vezérli testvérszervezeteinkban, a SZAKI-ban és MOBA-ban végzett munkáját is.
SZABÓ LINDA - alapító
Tanulmányait a Közép-európai Egyetem városszociológia és –antropológia területein, valamint a Budapesti Corvinus Egyetemen végezte. Kutatásai különböző léptékeken vizsgálják a magyarországi kínai beruházások társadalmi és területi hatásait. Fő fókuszában a kínai migrációval együttjáró városi átalakulások, Kína "Egy út, egy övezet" (BRI) politikájával összefüggő közlekedési infrastruktúra- és logisztikai beruházások, valamint az európai zöld átmenet és a kínai zöld iparágak magyarországi akkumulátoripari és megújuló erőforrásokkal összekapcsolódó beruházásainak társadalmi és területi hatásai állnak. Korábban számos nemzetközi kutatásban vett részt a városfejlődés, migráció, társadalmi igazságosság és az ezekhez kapcsolódó közpolitikai döntések területein.
BODOR KRISZTOFER - munkatárs
Tanulmányait szociológia szakon végezte a Budapesti Corvinus Egyetemen és az Eötvös Loránd Tudományegyetemen. 2018 és 2022 között a Társadalomelméleti Kollégium tagja volt, 2023-tól pedig a Helyzet Műhely tagja. Kutatási területei középpontjában a nemzetközi migráció, különösen a munkaerő-migráció, valamint a munka- és gazdaságszociológia állnak. Kutatásai során egyaránt alkalmazza a kvalitatív módszereket, mint a terepmunka és az interjúk, valamint a kvantitatív módszereket, az adatelemzéstől kezdve a szövegbányászati technikákig.
FERNEZELYI SIMON - gyakornok
Tanulmányait a Közép-európai Egyetem Politikatudomány mesterszakán, valamint a Müncheni Műszaki Egyetem Informatika alapszakán végezte. Kutatói asszisztensi munkájaiban foglalkozott a politikai képviselet dimenzióival a társadalomban, illetve a romák diszkriminációjával a magyar lakásbérleti piacon. Munkáját az informatikai módszerek és az adatelemzés társadalomtudományokkal való hatékony ötvözése jellemzi. Szakdolgozatát, amely a rövid távú lakáskiadás szabályozásának Európa-szerte változó megközelítéseit vizsgálta, évfolyamának legjobb szakdolgozatáért járó díjjal jutalmazták.
JANI-DÁN LILLA - külső munkatárs
Építészmérnöki diplomáját a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen szerezte. Műszaki tudása mellett a társadalomtudományos ismeretek és interdiszciplináris megközelítések is érdekelték. Ennek megfelelően elvégezte a Műegyetem urbanista szakmérnöki képzését is. Mindemellett egy vezető építőipari cégnél dolgozott előkészítő mérnökként. A városi és területi átalakulások mögött meghúzódó társadalmi folyamatok jobb megértése érdekében jelenleg a magyarországi infrastrukturális beruházások elemzésével foglalkozik.
NAGY KLÁRA - munkatárs
Tanulmányait a Közép-európai Egyetem szociológia és antropológia mesterszakán és az ELTE szociológia alapszakán végezte. Szakdolgoztaiban az újonnan épülő magyarországi munkásszállásokat, majd a budapesti biciklis futárok munkakörülményeit vizsgálta. 2017 és 2020 között a Társadalomelméleti Kollégium tagja volt. Kutatási területei középpontjában a munkaszociológia áll, különös tekintettel a magyarországi elektronikai összeszerelő szektorban dolgozók munkakörülményei.
VEREBES INGRID - irodavezető
A Periféria Központ félállású irodavezetőjeként elsősorban a szervezet működésének adminisztratív háttértámogatásért felelős. Korábban projekt-koordinátorként, pályázati referensként, vezetői asszisztensként és titkárságvezetőként dolgozott különböző területeken.